Custom text 1

Telefón : +421 905  851 933

Vyhľadávanie

V ponuke je 308 nehnuteľností.
Zoznam nehnuteľností
Lokalita

Ako správne predať nehnuteľnosť?

 

**AKO SPRÁVNE PREDAŤ NEHNUTEĽNOSŤ?**


Sprostredkovateľská zmluva = chráňte sa pred podvodníkmi

Pri výbere realitného makléra, ktorý Vám pomôže s predajom vašej nehnuteľnosti je dôležité zistiť či ovláda zákony SR. Ak vám realitný maklér povie, že žiadnu zmluvu o sprostredkovaní mu podpisovať nemusíte, je to prvý signál jeho neodbornosti. Podľa §6 ods. 2, zákona 102/2014 Z.z. Zákona o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov, je realitný maklér povinný s predávajúcim uzavrieť sprostredkovateľskú zmluvu písomne.

Profesionálny realitný maklér pri fotení nehnuteľnosti nechá majiteľa aby si zmluvu prečítal a pokiaľ so znením zmluvy súhlasí ju aj podpísal. V zmluve nesmie chýbať vami požadovaná cena za predaj nehnuteľnosti a dohodnutá výška provízie.

Zmluva v prvom rade chráni Vás. 
1. Viete kto vám predáva nehnuteľnosť? Na koho sa obrátite v prípade nespokojnosti so službami makléra? Identifikácia realitného makléra a spoločnosti pre ktorú pracuje je veľmi dôležitá pri ochrane vašich záujmov a práv. Identifikačné údaje musia byť uvedené na zmluve.

2. V praxi sa bežne stáva, že neprofesionálny maklér zníži predajnú cenu nehnuteľnosti bez vedomia majiteľa len aby mal výhodu oproti konkurencii. Po prejavení záujmu kupujúceho má snahu „ukecať“ majiteľa na nižšiu cenu pričom sa vyhovára, že si na začiatku nerozumeli. Pri podpísanej zmluve sú ceny aj provízie ujasnené hneď od začiatku predaja.